AQ9I6360

Ny bilforretning med alle fasiliteter

– Sjekk den romslige utstillingshallen! I tillegg er eksponeringen ut mot veien meget bra.

Lista Bygg-sjef Jan Richard Johannessen er på sluttbefaring på nybygget til Kvavik Auto i Lyngdal. Og han liker det han ser.

– Det har vært hektisk de siste ukene. Vi måtte bli ferdige til jul, og det klarer vi akkurat. De første bilene flyttes over i den nye utstillingshallen denne uken, sier Johannessen.

DET VRIMLER av folk i alle rom i det 1480 kvadratmeter store bygget. Ventilasjonsarbeidere, rørleggere, elektrikere og Lista Byggs egne medarbeidere er alle midt i innspurten på et prosjekt som startet i mai.

– Vi har hatt et godt samarbeid med våre underleverandører som vi er godt kjent med fra andre prosjekter – Modalsli Rør på rørlegging, LRE på elektroarbeider, Ytterdahl på ventilasjon, taktekking og beslag, Lister Kjøl & Varmeservice på varmeinstallasjon og Aas og Høiland på grunnarbeider, sier Johannessen.

Les også: Her blir det bilbutikk og verksted

Det er valgt varmepumpeløsning med vannbåren varme i alle gulver, som et godt løft opp fra de gamle lokalene med kalde betonggulv og trekkfulle vegger.

DET ER OGSÅ lagt opp til en strømlinjeformet drift på vask og vedlikehold. Bilene tas inn i vaskehallen, sluses så videre til klargjøring, før de kjøres inn i utstillingshallen, som har eget hjørne for fotografering. Her tas bilder legges ut på digitale medier

– Vi har tegnet og prosjektert bygget selv i samarbeid med utbygger, som er en tjeneste vi tilbyr på denne type bygg. Med vår byggemåte får du ekstremt mye for pengene. Bygget er solid og holdbart, og du har minimalt med vedlikehold, sier Lista Bygg-sjefen, mens han vandrer fra verkstedet, via vaskehallen og inn i utstillingshallen.

– HER SKAL BILENE stå, og der blir det salgskontor, kundetoalett, lager og spiserom med kjøkken, forklarer han.

Bygget rommer også dekkhotell, garderober, flere kontorer, teknisk rom, varemottak, bøttekott og en mesanin som skal brukes til lager.

– Vi har hatt 3-4 mann i arbeid her siden starten, og litt flere nå de siste ukene. Samarbeidet med utbygger har vært veldig godt, sier Johannessen.

UTBYGGER ER Kvavik Bilbygg, som skal leie ut lokalene til Kvavik Auto.

Beliggenheten vis-a-vis Gumpens Auto mellom fylkesvei 43 og Kvåvikveien regnes for å være midt i blinken.